tabriz92banner

فرهاد مجیدی برکنار می شود؟ روز جدید

در سه هفته ابتدایی لیگ امارات هیچ نشانه ای از آمادگی شاگردان فرهاد مجیدی برای فصل قبل دیده نمی شود. این تیم پذیرای متقاضیان زیادی بود و نتیجه آن تمدید یک ساله قرارداد مجیدی بود. بر این اساس و در چارچوب بازی های هفته سوم لیگ برتر امارات، کلبا یونیون با نیمکت نشینی فرهاد مجیدی و مهدی قیدی مانند همیشه در ترکیب اصلی و خط حمله، در رده ششم قرار گرفت. تیم الجزیره در ورزشگاه خود. شاگردان فرهاد مجیدی اگرچه در نیمه اول کمتر مالکیت توپ را در اختیار داشتند، اما در موقعیت آفرینی نسبت به حریف خطرناکتر به نظر می رسید و با ایجاد 11 موقعیت و زدن سه شوت روی دروازه حریف، تنها فرصت گلزنی است و برنده به رختکن می رود. اتاق

الجزیره که در نیمه اول هیچ شانسی مقابل شاگردان فرهاد مجیدی نداشت، در اولین دقیقه وقت اضافه دروازه اتحاد کلبا را باز کرد و یاران قیدی با یک گل غیرمنتظره و دور از انتظار عقب افتاد. فرهاد مجیدی در ابتدای نیمه دوم تصمیم گرفت 3 تغییر در تیمش ایجاد کند که یکی از آنها جدایی مهدی قیدی بود که این تغییر به سود اتحاد کلبا نبود و در نهایت این تیم ضربه سنگینی خورد. ضرر – زیان

الجزیره در نیمه دوم سه گل دیگر به ثمر رساند تا پیروزی یک طرفه 4-0 را قطعی کند. در نهایت این شکست اتحاد کلبا را با یک امتیاز عقب انداخت و در رده دوازدهم جدول لیگ برتر امارات متحده عربی با الجزیره به طور موقت در صدر قرار گرفت. کسب یک امتیاز از سه بازی فرهاد مجید را در امارات تحت فشار قرار داده است. این مربی جوان که دومین فصل مربیگری خود را در لیگ امارات سپری می کند امیدوار است بتواند تیمش را از بحران خارج کند. حتی از امارات خبر می رسد که مدیران شرکت «اتحاد کلبا» به مجیدی اولتیماتوم داده اند تا شرایط تیمش را بهبود ببخشد در غیر این صورت همکاری طرفین ادامه نخواهد داشت.

مجیدی در سال های اخیر روزهای موفقی را به عنوان مربی تجربه کرده است. پس از اینکه پس از چند فصل توانست استقلال را به قهرمانی برساند، راهی امارات شد تا چالشی جدید را آغاز کند و هواداران استقلالی به ادامه حضور و موفقیت او در لیگ قهرمانان آسیا امیدوار باشند. اما مجیدی این پیشنهاد حرفه ای را پذیرفت و حس رفتن به دبی را کنار گذاشت تا پس از مدت ها لژیونر در دپارتمان مربیگری در فوتبال امارات داشته باشد.

اما الان وضعیت به قول مراد فرهاد نیست. او با خرید و فروش خودش دلیلی ندارد که به نتیجه نرسد و مسئولان اتحادیه کولبا هم نشان دادند که همیشه حامی او نیستند. به عنوان مثال در چند هفته از فصل قبل صحبت هایی مبنی بر قطع همکاری فرهاد مجیدی با اتحادیه کولبا مطرح شد که هرگز به سرانجام نرسید. اما این بار شرایط فرق می کند و به نظر می رسد دو تا سه هفته به مجیدی فرصت داده شده تا تیم را از شرایط فعلی نجات دهد. فرهاد با این شرایط بیگانه نیست و بارها ثابت کرده که می تواند در شرایط بحرانی افتخار کند و نتایج بهتری کسب کند. چند هفته ای صبر می کنیم و منتظر نتایج اتحاد کلابا هستیم. شاید اولتیماتوم کارساز باشد و شاید اتفاق دیگری بیفتد که ما به آن علاقه نداریم.

Nigel Riley

تمرین کننده موسیقی دوستانه. گیک هاردکور توییتر. بیکن پژوه. متخصص زامبی برنده جایزه.

تماس با ما