P30-ART

لینک ورود


ارسال موضوع ارسال پاسخ
روستاي مولو
13/02/09, 10:10 AM
ارسال: #1
روستاي مولو
روستای مولی(مولو)درناحیه ای کوهستانی دربخش یکانات از توابع شهرستان مرند واقع شده وبه خاطر ویژگی کوهستانی بودنش ،دارای طبیعتی بسیار زیبا و فوق العاده جذاب می باشد ومورد اقبال مردم منطقه است و مخصوصا در فصل بهار به ویژه در اردیبهشت ماه مردم از بیشتر روستاهای همجوار وشهرستان مرند وگرگروعلمدارومناطق دیگر به این روستا می آیندتا هم از طبیعت بکر کوهستانیش لذت ببرند وهم به جمع آوری انواع سبزی های کوهی وریواس بپردازند .
بی شک یکی از مهمترین اهداف گردشگران ومیهمانان این روستا کوه پیمایی است وقله های زیادی در اینجا وجود دارد که علاقمندان به کوه پیمایی رابه خود جلب وجذب می نماید یکی ازاین کوه ها وقله ها دوون داغی(دیوان داغی) است که سومین قله مرتفع منطقه بعد از میشو و کمکی(کیامکی) می باشد وطبیعت بسیار زیبا ودلفریبی داشته واز پوشش گیاهی خوب ومناسبی برخوردار است .وجود چشمه ای که آب بسیار گوارا یی دارد خستگی را ازتن و جان کوه نوردان دوون داغی می زداید .
از دیگر جاذبه ها و زیبا یی های طبیعی این روستا وجود حیات وحش متنوع در آن می باشد و از آنجا که این ناحیه در محدوده ی منطقه ی حفاظت شده قرار دارد گونه هایی از آهووکبک و... به وفور دیده می شود.البته با تاسف فراوان با وجود محافظتها و علی رغم گشت زنی شکار بانان ومحیط بانان هنوز هم در این منطقه شکارآهو وکبک ادامه دارد.
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال موضوع ارسال پاسخ


پرش به انجمن:1